e-mail: info@optykgasz.pl  |  Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

e-mail: info@optykgasz.pl

Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

Okulary korekcyjne - relaksacyjne

Okulary relaksacyjne polecane są osobom, które w czasie pracy odczuwają wzmożony wysiłek oczu, z powodu długiego wpatrywania się w ekran komputera oraz objawy takie, jak zmęczenie oczu, bóle głowy, bóle karku, tzw. piasek pod powiekami.

Są to okulary, które mają zapobiegać przewlekłemu zmęczeniu oczu podczas pracy na urządzeniach elektronicznych – smartfonach, komputerach, telewizorach, urządzeniach cyfrowych.

Długotrwałe wpatrywanie się w ekrany urządzeń cyfrowych może powodować wymienione wyżej objawy. Dlatego po uprzednim badaniu wzroku u optometrysty, możemy zalecić okulary relaksacyjne, które wyeliminują w dużym stopniu zmęczenie oczu. Takie okulary polecane są nawet osobom młodym od 25 r.ż.

Jeśli masz wadę wzroku, w takich okularach będziesz widział na daleko, tak dobrze, jak dotychczas. Natomiast w dolnej części soczewki zostanie umieszczona strefa wsparcia tzw. akomodacji, optymalnie dostosowana do codziennej pracy w bliskich odległościach. Jeśli nie ma wady wzroku na tzw. dal, to na dole soczewki zostanie umieszczona tylko strefa wsparcia.

Więc, jeśli należysz do tej grupy osób, z chęcią pomożemy Ci dobrać takie okulary, które poprawią komfort Twoich oczu.

Zapytaj nas o takie soczewki!