e-mail: info@optykgasz.pl  |  Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

e-mail: info@optykgasz.pl

Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

Okulary korekcyjne - dla kierowców

Jakość naszego widzenia ma ogromny wpływ na kierowanie autem, rowerem czy motorem. Im lepsze widzenie, tym bardziej bezpieczni jesteśmy na drodze. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasz wzrok nie jest tak sprawny, jak był kilka lat wcześniej. Dotyczy to szczególnie osób po 40 r.ż. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie swoich oczu u specjalisty.

Jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub po prostu często jeździsz samochodem, w naszych salonach oferujemy specjalistyczne powłoki dla kierowców. W takich soczewkach jest zastosowany filtr, który ma działanie przeciwoślepiające. Filtr ten znacznie eliminuje rozpraszanie światła, dzięki czemu nie czujemy się oślepieni przez światła mijających nas samochodów. Dzięki takim soczewkom odczujemy dużą poprawę w kontraście widzenia oraz jasności obrazu, nawet przy złej pogodzie – deszczu, mgle, śniegu. Dodatkowa powłoka antyrefleksyjna, którą posiadają te soczewki, sprawia, że zwiększa się ich odporność na zarysowania, hydrofobowość oraz utrzymanie ich w czystości.

Takie powłoki można zastosować również w soczewkach progresywnych, dzięki czemu osoby, które potrzebują okularów, żeby widzieć dobrze na daleko, jak i na deskę rozdzielczą czy nawigację, mogą widzieć je wyraźnie i komfortowo.

Nie oceniaj swojego widzenia sam, np. podczas jazdy samochodem.

Przyjdź do nas – Optometrysta zbada Twój wzrok!