e-mail: info@optykgasz.pl  |  Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

e-mail: info@optykgasz.pl

Telefon: +48 32 332 43 47 | +48 32 762 44 56

Powłoki na szkła

Oferujemy szkła najwyższej jakości. Dbamy o to, aby nasi klienci mieli jak najlepiej dobrane szkła do ich potrzeb. Dotyczy to zarówno powłok, które proponujemy klientowi, jak i konstrukcji szkieł, np. przy dużych wadach wzroku. Jesteśmy w stanie pokazać jak będą mniej więcej wyglądały soczewki okularowe w danej oprawie, oraz jakiej grubości będą – jest to tzw. optymalizacja szkieł. Wszystkie szkła, które sprzedajemy posiadają odpowiednie certyfikaty oraz karty gwarancyjne.

Na szkła okularowe nakłada się powłoki takie jak utwardzenie, antyrefleks czy fotochrom. Dzięki powłokom nasze szkła mogą być bardziej dostosowane do naszych potrzeb.

 

ANTYREFLEKS:

Jest to powłoka, która eliminuje niepożądane odbicia światła, powstające na szkłach okularowych. Refleksy światła pojawiające się na soczewkach w dużym stopniu utrudniają patrzenie przez okulary i pojawia się zmęczenie oczu. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej:

  • zwiększamy kontrast widzenia
  • soczewki są bardziej przejrzyste i wydają się mniej widoczne, wyglądają bardziej estetycznie
  • zmniejszają uczucie zmęczenia w trakcie pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem
  • zwiększają bezpieczeństwo prowadzenia samochodu, zwłaszcza podczas jazdy nocą, lub w deszczową pogodę.

 

Powłoki antyrefleksyjne mogą posiadać dodatkowe właściwości, które zwiększają ich zalety:

Hi – Vision Longlife

To powłoka uznawana za jedną z najlepszych ze względu na swoje właściwości:

  • zwiększona odporność na zarysowania – ograniczone ryzyko zarysowań sprawia, że soczewki pozostają dłużej przejrzyste, dzięki czemu możemy się cieszyć komfortowym widzeniem
  • doskonałe właściwości hydrofobowe oraz oleofobowe – dzięki nim osadzanie się kropel wody na soczewkach jest utrudnione, co zabezpiecza przed nadmiernym parowaniem. Powłoka jest też niezwykle gładka, co ułatwia nam bardzo utrzymywanie ich w czystości
  • właściwości antystatyczne – zapobiegają przyciąganiu drobinek kurzu do soczewki, co przekłada się na ich większą trwałość.

Hi – Vision Longlife BlueControl

Jeśli jesteś osobą, która pracuje większość dnia przy komputerze, lub używa długi czas w ciągu dnia telefon lub inne urządzenie cyfrowe – ta powłoka jest dla ciebie.

Urządzenia typu tablety, smartfony, monitory LED, komputery emitują światło, które może powodować dolegliwości takie, jak piasek pod powiekami, zaczerwienie oraz podrażnienie oczu, bóle głowy, a nawet bezsenność.

Powłoka BlueControl redukuje nadmiar światła niebieskiego, dzięki czemu zapewnia zrelaksowane widzenie, większy komfort patrzenia, a powyższe dolegliwości mogą zostać wyeliminowane.